| Alinalore89 a întrebat:

Bună ziua! Dacă am ramas însărcinată,iar eu lucrez ca muncitor sezonier în Germania, statul Roman ma poate ajuta sa primesc indemnizație?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai cum sa primesti ceva de la statul roman, odata ce nu ai muncit in Romania si nici nu esti traiesti/locuiesti in Romania.
Dar te pot platii cei din Germania care te-au angajat legal, chiar ca si sezonier. Banuiesc ca esti asigurata, sau luata in evidenta lor cumva.