| ydal a întrebat:

as vrea sa schimb adresa si numele pe care vine alocatia de stat pentru copil. Vreau sa fac asta pentru ca mi-am schimbat domiciliul si numele dupa ce am divortat. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa faci o cerere catre Directia de Asistenta Sociala si Protectie a Copilului din judetul tau, prin care soliciti aceasta, aratand motivele si dovedind cu hotararea de divort si copie dupa noul act de identitate. Succes si numai bine!

| ydal explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult happy

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Trebuie sa faci o cerere de schimbare a domiciliului si a numelui, la care sa anexezi copii cu care sa dovedesti schimbarile survenite. Daca mergi la Directia de asistenta sociala din localitatea ta, sigur ti-se va spune exact ce trebuie sa faci!

| ydal explică (pentru luiza):

Multumesc frumos