| Potarniche a întrebat:

Aveti idee cat costa o procura pana
in Spania?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Procura pana in Spania? Nu exista asa ceva.
Banuiesc ca esti minor si vrei sa pleci in Spania fara parinti. Ai nevoie de carte de identitate sau pasaport si de o declaratie notariala, data de ambii parinti, prin care isi dau acordul sa pleci in Spania si indica un insotitor major. Costul minim al declaratiei este de 18, 60 lei iar maxim de cca 25 lei.

| Potarniche explică (pentru Ioandelasal):

Taxele nu le-am inteles exact cat costa daca poti sa imi spui sigur un milion 8 sute, sau 18 lei si maxim 25 lei?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Potarniche):

Un milion opt sute mii lei vechi fac 180 lei noi si nu costa atata. Chiar nu cunosti leii noi, desi denominarea s-a facut de peste 8 ani? Unde ai mai vazut bancnote de 1 milion sau 100 mii lei?