| anonim_4396 a întrebat:

Bucurestiul nu face parte din jud. Ilfov? Cand completezi un document sau o adresa postala, ce scrii la judet?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Municipiul Bucuresti nu face parte, administrativ, din jud.Ilfov, este o unitate administrativ-teritoriala separata de acesta. La adresa scrii doar Bucuresti, sectorul, strada, numarul (la bloc numarul si apartamentul) si codul postal.

2 răspunsuri:
| Doctorfishadi a răspuns:

Salut!
Ba da, este Ilfov la judet!
Te salut,
Adrian!

| pucca1383 a răspuns:

Buna. Pe unele site-uri care au formulare cu campuri ce contin liste dropdown (adica au o sageata in dreapta campului de completat si apar variantele deja, trebuie doar sa selectezi) am vazut ca la adrese din Bucuresti, la judet apar variantele Bucuresti - Sector 1, Bucuresti - Sector 2, etc. Nu e corect sa pui Ilfov ca nu are nicio legatura.