| MaTrIx8378 a întrebat:

Stie cineva exit-pollu in Orasul Magurele, Judet Ilfov? :d

4 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Măgurele era o comună împuțită, mai mult un sat mare, la 6-8 km de București, la marginea cărei, peste un câmp, mutaseră Facultatea de Fizică, un liceu și niște institute legate de fizică și făcuseră niște blocuri pentru cei care lucrau acolo. Pe atunci reactorul funcționa.
Mizeria aia, acum este numită „ oraș ",?

| MMihai a răspuns:

Nu am mai fost pe la Facultatea de Fizică de mai bine de 25 de ani! Aș merge pe acolo, dar nici nu am idee cu ce se poate ajunge acolo, era parcă ultima dată 303 R, dar am înțeles că l-au desființat și pe ăsta.
Ca student am mai locuit și în G-urile alea?
Noi studenții, nu aveam nici o treabă, cu comuna Măgurele.

| MaTrIx8378 explică (pentru MMihai):

Cam grav ca nu stiai nici pana in prezent happy ca-i oras, documenteaza-te mai bine pe net, 29 decembrie 2005, fosta comună Măgurele a fost declarată oraș. happy mai viziteaza-ti ' fostul ' tau sat / oras cum vrei tu sa-l iei si vezi cum s-a modernizat happy

| MMihai a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Eu te întrebasem cu ce se ajunge acolo?
Dacă vin de la Spitalul Municipal / stația de Metrou Eroilor.
Deci cu ce ajung acolo?
Dacă este un maxi -taxi cât costă ăla și de unde îl iau?
Mi-am dat seama că acum este oraș, din moment ce tu ai scris orașul Măgurele!
( Și comuna Popești Leordeni a fost declarată tot oraș, la fel și alte comune din jurul Bucureștiului : Voluntari șamd. )
Cred că voi care locuiți acolo ați avut numai de pierdut prin declararea comunei ca oraș, în sensul că plătiți impozite mai mari.