| andreeaaiuliiiii a întrebat:

Buna, bunica mea si-a pierdut buletinul si nu are copie, iar daca isi face altul dureaza mult si pierde 1000 lei. Ma poate ajuta cineva?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa mearga sa-si faca Cartea de Identitate si sa ceara un act provizoriu. Exista acte care pot inlocui CI (buletine nu se mai fac!).

| darrio2007 a răspuns:

Si vrei sa ti-l dau pe al meu sau cum sa te ajut?
Sa faca unul provizoriu.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Unde si cum a pierdut buletinul? A fost plecată? I la furat? Oricum ar fi situatia ca sa i si faca buletin mergi cu ea la politie si vezi ce acte trebuiesc duse pentru o nouă carte de identitate, si le spui celor de acolo ca i-a fost furat buletinul, si o sa il faca in regim de urgență, vei plătii o taxă. Ce varsta are bunica ta? Ai cautat totusi prin casă? poate la pus ea in haine in buzunare la geacă la pantaloni, ea sigur numai stie unde este, cel mai bine cauta l in toata casa sub pat in pat pe dulap in dulap, o fi cazut sub mobilă, si daca tot nu il gasesti, mergi cu bunica la politie sa i faca alt buletin, ce varsta are bunica?

| brokxy a răspuns:

Nu pot ajuta decat cu un sfat ca am locuit cu bunicii mei si stiu ca batranii uita. Daca nu ati cautat deja cautati prin toata casa, posete, sau asteptati un timp daca la pierdut prin oras poate il gaseste cineva

| Florentina_7104 a răspuns:

Se poate face și în regim de urgență.