| ἶῆfἶῆἶƮყ a întrebat:

Poate face fara contract buletin? am copie de pe buletiul original, mentionz ca am pierdut buletinul, asa ca il dau drept pierdut si imi fac unul nou. trebuie

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Banuiesc ca te referi la dovada domiciliului (contract de vanzare-cumparare, donatie, etc).
Nu se poate face decat intr-o situatie: ai un act oficial cu fotografie, acesta sa fie de data recenta, care sa contina datele tale principale, de ex. pasaport, permis de conducere, etc.