| KwonJiyongParkJimin a întrebat:

Ca sa merg la liceu,trebuie sa fac naveta asa ca imi fac abonament la firmele de transport in comun. Eu primesc niste cartonase(acelea sunt abonamentele-sunt valabile timp de o luna), un fel de legitimatie sa ii spunem asa. Cand urc in microbuz, ii arat soferului acel cartonas si el stie ca am abonament. Cand acestea expira, le duc la secretariatul scolii pentru a-mi fi decontate. Acum va intreb: daca mi-as face abonament la taxi( e mai avantajos) mi-ar mai fi decontati banii? Multumesc.

5 răspunsuri:
| CristinaSNC a răspuns:

Nu cred ca ti se vor deconta banii daca tu mergi cu un taxi. Transportul in comun ce are?!

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru CristinaSNC):

Pai o sa imi fac abonament la taxi. Daca duc abonamentul de la taxi la secretariat, care ar fi diferenta? Tot aceeasi bani ii dau. Nu vad de ce nu mi i-ar deconta. Transportul in comun? Trebuie sa ma trezesc la 6 dimineata. La 07:15 sunt la liceu. Pana incep orele la 08:00 stau degeaba. Daca as merge cu taxiul, as dormi inca o ora in plus. big grin

| CristinaSNC a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Stiu ca e mai convenabil asa cu un taxi, dar nu stiu daca vor fi dispusi sa il deconteze avand in vedere ca e unul de taxi. S-ar putea sa te trezesti spunandu-ti : " Daca ii permiti sa vi cu un taxi de ce mai vrei sa ai8 abonamentul decontat? ".Sau la tine in liceu va fi altfel. Sincer eu platesc pe un abonament mai mult de cat alti navestisti si nu mi se deconteaza, deoarece apartinn de oras, dar liceul e in partea cealalta a orasului.
In fine, poti sa intrebi la scoala ei te vor lamuri.

| KwonJiyongParkJimin explică (pentru CristinaSNC):

O sa intreb oricum, dar voiam sa vad daca pot afla ceva inainte. Multumesc oricum.

| CristinaSNC a răspuns (pentru KwonJiyongParkJimin):

Cu placere happy