| Magheti_Cristi_1995 a întrebat:

ce spune legea despre achizitionarea unei sabii de 600 lei tip katana, pe site de unde poti cumpara aceasta sabbie (www.katana-eshop.ro ) nu zice nimic de vreun permis sau ceva contracdictoriu. de ex eu am 14 ani si daca as detine o asemenea arma, fara sa o scot in vazul lumii ci numai in spatiu privat, o sa am probleme?

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

NU o sa ai probleme din moment ce nu o scoti afara.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Cat timp nu vrei sa faci sushi in aer liber pe 1 mai atunci nu ai nicio problema.