| Marian1222344455 a întrebat:

Buna, cine este din Timișoara imi poate spune daca trebuie rovinieta pana la IKEA?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, e in afara orasului, daca ai control de rovigneta fix acolo ai nevoie.

| sierra1 a răspuns:

De la operă, nu dar de la teatrul din Arad, da

| RovinietaDotOnline a răspuns:

Rovinieta este o taxă de utilizare a drumurilor publice, impusă de autoritățile din România pentru a finanța întreținerea și dezvoltarea infrastructurii rutiere. Este obligatorie pentru toți șoferii care utilizează drumurile publice - DN si autostrazi. Lipsa rovinietei valide poate atrage amenzi substanțiale.

Dupa indicatorul de iesire din orasul Timisoara este obligatorie rovinieta.