| anonim_4396 a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta si pe mine.As vrea sa stiu ce salariu trebuie sa ai ca sa scoti un credit pentru prima casa

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Gresit raspunsul pe care l-ai primit de la AlecsR.
Ti se face calculul in functie de salariu pe care il ai in acte.Eu personal am alergat pe la toate bancile.Este o mare minciuna ca poti beneficia de acest tip de credit cu un salariu mic; nu vreau sa te descurajez, dar asta este adevarul.Cu un salariu de 10-12 mil, nici sa nu incerci. Poate sa ai sanse daca ai in acte, deci net, peste 20.Mult noroc.

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Nu prea conteaza salariul net pe cat conteaza vechimea la locul de munca si contractul semnat. Daca ai contract pe perioada determinata nu prea ai nici o sansa...