| Anaa939839393 a întrebat:

Buna! Cred ca ati auzit cam toti despre demisia guvernului Florin Cîtu. Vreau sa stiu adica daca a fost demis inseamna ca se vor schimba persoanele din functii? Adica se schimba ministrul educatiei, ministrul sanatatii etc?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa vedem.
Unii se vor schimba, altii nu.

| mi25 a răspuns:

Atentie la termeni: nu a avut loc demisia guvernului, ci demiterea acestuia.
Pana la votarea unui nou guvern raman aceiasi ministri.

| dinaprilie a răspuns:

Mai bine vin extraterestrii sa me conduca. Sa moara gibilan daca nu mai bine me arunca de pe planeta. Ori suntem auper dobitoci ori e ala rau la butoane.

| Mopmop a răspuns:

Da. Insa se vor schimba cu alti "smecheri" si/sau incompetenti si situatia va fi la fel. Am renuntat de mult sa pun botul la gargara lor.