| lumy5 a întrebat:

cum si de unde as putea sa aflu daca un anume imobil este sau nu inscris in Cartea Funciara?

Răspuns Câştigător
| aurasauras a răspuns:

Dureaza trei zile, cerere tip, au acolo si taxa era 20 lei -Extras de carte funciara

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te duci la Oficiul de Cadastru si Publicitate Imobiliara sau Biroul de Cadastru si Publicitate Imobiliara de care apartine localitatea unde se afla imobilul, completezi o cerere tip pentru extras CF de informare(exista acolo), platesti tariful de 20 lei si vei primi un extras CF de informare, cu ultimul proprietar inscris in CF, in 3 zile de la depunerea cererii. Va trebui sa stii si numarul de CF si numarul cadastral al imobilului. Numai bine!

| aurasauras a răspuns:

Mergi la cadastru

| lumy5 explică (pentru aurasauras):

Stii cumva ce acte imi trebuie acolo? Trebuie sa fac cerere, cat dureaza?

| aurasauras a răspuns (pentru lumy5):

Dureaza trei zile, cerere tip, au acolo si taxa era 20 lei -Extras de carte funciara