| anonim_4396 a întrebat:

Buna!

Daca am furat un obiect dintr-un hipermarket, am rupt eticheta... pot pati ceva? Nu m-au prins.

Răspuns Câştigător
| Wehrmacht a răspuns:

Ai scapat daca nu te-a vazut nimeni.S-ar putea sa fi fost filmata daca zici ca e hipermarket, dar nu stiu daca ii va pasa cuiva.Oricum...nu moare nimeni pentru un accesoriu de par.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Acum ai scăpat, data viitoare nu se știe ce noroc mai ai!
Renunță la acest sport sau vrei să vezi ce "mână lungă" are legea?
O seară plăcută!
Pa, pa.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Hoțul neprins e negustor cinstit.
Mare grijă însă că-n România furtul în valoare de 13 lei e plătit mai scump decât uciderea a doi-trei oameni!

| Aiwendil a răspuns:

Ce mincinoasa esti! Daca ai fi facut asa ceva in realitate nu ai fi postat pe TPU.

| Bondarel99 a răspuns:

Doar daca verifica cineva cu mare atentie camerele de supraveghere, adica inregistrarile.Dar ma indoiesc ca daca nu au vazut atunci pe moment mai au vreun interes laughing Oricum ai grija ca de la un mic lucru furat poti ajunge la consecinte grave.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Deocamdata nu mai ai ce patii.

| DNSK a răspuns:

Te mustra constiinta

| FoarteLetargic a răspuns:

You little rebel laughing Nu, stai linistita, nu se va intampla nimic.

| anonim_4396 explică (pentru FoarteLetargic):

blushing Era un accesoriu de par laughing..Nu costa mult. vreo 13 lei laughing.
L-am bagat la sutien si am fost la casa. mi-am platit cumparaturile.laughing nu a vazut nimeni.

| Zoey112 a răspuns:

Pai daca nu te-au prins nu se va intampla nimic cred.
adica daca ai luat ceva de valuare eu zic sa il returnezi discret.
In fine alta data sa nu mai faci asta ca poate te vor prinde, ricum te sfatuiesc sa nu mai mergi prin magazinul ala o vreme...