| gingergirl1 a întrebat:

Buna,daca stiti si aveti rabdare sa cititi va rog sa ma ajutati! Bun,mama are o verisoara in America (aceea verisoara e stabilita acolo demult,are familie,casa si tot ce ii trebuie) A vorbit mama cu ea zilele astea daca vrea sa se duca sa se stabileasca acolo,nu pot sa ma duc cu ea pentru va sunt minora si imi trebuie semnatura lui tata ca sa plec cu ea,dar nu o sa vad acea semnatura...[ Am mai fost in America, cand aveam 3 ani, am fost cu mama si am stat 3 luni,puteam sa ramanem acolo dar nu a vrut sad Bun, asta afost asa ca o paranteza!
Intrebarea este:Sa zicem ca astept pana la 18 ani,si sa zicem ca mama e atunci acolo,si as vrea sa ma duc si eu,e adevarat ca nu imi va da viza? Ca vor zice ca na',vreau sa raman acolo?
Eu la liceu vreau sa ma duc pe filo, deci o sa invat ceva engleza sau poate chiar o bursa...

Răspuns Câştigător
| TheCritic a răspuns:

Daca dupa 18 ani tu aplici pentru viza si ai rude de gradul 1 sau 2(parca), ei iti vor acorda viza pentru reintregire a familiei. Bafta! Din proprie experienta iti spun ca Statele Unite iti vor arata o alta parte a lumii, a vietii, a oamenilor. Numai bine! happy

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca mama ta este stabilita legal acolo (are cetatenie SUA sau drept de sedere) atunci iti vor acorda viza dupa 18 ani.

| RodykaC a răspuns:

Nu ai nevoie de nici o viza, daca mama ta e stabilita acolo nu va fi nici o problema sa pleci acolo, la mine a fost cam aceeas situatie, succes