| anonim_4396 a întrebat:

Buna dimineata! Pentru cei care au jucat online la pariuri sportive pe cont de jucator si ati castigat bani, urmeaza sa primit pe adresa de E-mail un mesaj in care va spune ca trebuie sa platiti un impozit la ANAF pentru banii castigati! Voi cum ati procedat?

Răspuns Câştigător
| Raul2802 a răspuns:

Se impozitează doar ce ai retras din cont. Mergi sa depui declarația 200 la sediul ANAF de pe raza județului tau... Daca ai mai puțin de 40 lei impozit de plătit este necesar sa depui doar declarația, nefiind nevoit să o plătești deoarece impozitul datorat nu acopera timpul pierdut sau ceva de genul.