| Alyra a întrebat:

Bună.
Diploma mea de bac precum și o copie legalizată pe care o aveam eu sunt la facultate. Îmi făcusem o copie după copia legalizată(fără pagina aia suplimentară). Dacă aș avea nevoie de o copie simplă după diploma de bac pentru ceva ar fi ok să dau o copie după copia legalizată sau ar trebui să mă duc să-mi scot diploma de la facultate ca să fac o copie normală?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depindedaca se cere copie legalizata, copie simpla sau este necesara certificarea conformitatii copiei simple.
In primul si al treilea caz este necesar si originalul diplomei, pentru primul caz la legalizare si pentru al treilea caz la certificarea conformitatii. Pentru al doilea caz este buna si copia copiei legalizate.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Din căte știu nu poți face copie legalizată după copie legalizată.

| Alyra explică (pentru sadrian46):

Întrebam în cazul în care aș avea. nevoie de o copie simplă, nu legalizată.

| sadrian46 a răspuns (pentru Alyra):

O copie simplă azi, înseamnă o copie la copiator, o copie xerox. Dacă ți-o acceptă așa, poți.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Întreaba i pe profesori sau la secretariatul scolii ei stiu ce acte vor

| Alyra explică:

Mulțumesc! happy