| mcpalmoliviu a întrebat:

Buna doresc sa achizitionez un pistol airsoft cu dioxid de carbon ce ar trebui sa fac ca sal pot purta si folosi oriunde? doar pentru distractie nu si acte criminale?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://www.politiaromana.ro/acte_necesare_permis_arma.htm ai ce trebuie sa faci si actele necesare(te uiti la cele neletale). Daca iti trebuie pentru distractie nu o sa primesti permisul de port arma. Numai bine!

| NoChanceForUs a răspuns:

De ce ai nevoie de permis,politie,alte alea? iti iei la negru o arma,tragi in ce vrei, unde vrei, gloante iti iei tot de la aia si gata.Airsoft e de copilasi, cu d-asta ne jucam toti cand eram mici ca si cum ar fi pistoalele cu apa.

| mrclaust a răspuns:

Tipule ești dus rău cu pluta. Cum dracu vrei sa folosești O ARMA pentru distracție? Eu sincer dacă te cunoșteam te băgam la închisoare pe viata.

| kicku_4582 a răspuns:

Trebuie sa iti faci un permis de port arma neletala acesta se obtine de la politie in scop de autoaparare

| mcpalmoliviu explică:

Monteclauste nu e oa arma de fon in caz ca nu stii ce e airsoftul intereseaza-te

| braau a răspuns:

Sa te duci in china acolo sigur gasesti.
Glumesc intra pe "airsoft ieftin"