| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt basarabean si as dori sa obtin cetatenie romana poate cineva sa-mi explice ce conditii trebuie sa indeplinesc si ce taxe trebuie sa achit pentru a o obtine? am incercat sa ma informez de pe net dar multe vin in contradictoriu iar site-urile oficiale nu sunt prea explicite.

Răspuns Câştigător
1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Citeste Legea nr.21/1991 a cetateniei romane si te lamuresti cu toate, este sursa cea mai buna. Legea la zi o gasesti pe site-ul oficial a Autoritatii Nationale pentru Cetatenie. Numai bine!