| osbornwayyy a întrebat:

Buna!

In cazul in care o persoana este data dispărută la poliție, care sunt procedurile? Se anunța și familia persoanei dispărute, chiar dacă aceasta e majora?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca anuntul nu a fost facut de familie sigur ca este anuntata si familia, nu are importanta varsta persoanei disparute.
Se ia legatura cu familia si pentru a obtine datele despre persoana disparuta, este posibil ca familia sa detina date ca nu este disparuta sau care sa ajute la cautare si gasire.