| AlexandraCdn a întrebat:

Bună, in scurt timp implinesc 18 ani și trebuie să imi schimb buletinul. Aş vrea să ştiu în ce constă fisa cu impresiunile decadactilare ale solicitantului realizata de unitatea de politie de la locul de domiciliu sau resedinta ale solicitantului.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fisa cu impresiunile decadactilare sunt amprentele de la ambele maini luate pe o hartie. Pentru CI electronica se folosesc, cu acordul solicitantului, numai amprentele de la 2 degete.
Daca nu vrei ca amprentele sa fie folosite nu trebuie acea fisa.

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Fisa cu impresiunile decadactilare ale solicitantului" este o "fişă"/foaie pe care ţi se iau amprentele ( de la degetele mâinii ).

Toate cele bune!

| OnuOnulică a răspuns:

Constă în amprente.