| Vasile555 a întrebat:

Salut, ce este fisa cu impresiunile decadactilare ale solicitantului realizata de unitatea de politie de la locul de domiciliu sau de resedinta al solicitantului? Este obligatorie să o am atunci când trebuie să îmi schimb cartea de identitate? Plus mai sunt și alte documente care trebuie să le iau de la poliția de unde am domiciliu?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fisa o iei de la politie. Mergi acolo si te pune sa pui fiecare deget pe o scula, cu fata in jos si apoi iese o fisa cu amprentele tale. Celelalte se iau de la locul unde se fac carti de identitate.
Mai sunt documente care le aduci de acasa: certificatul de nastere in copie si original, certificat de casatorie la fel, dovada ca ai casa sau esti luat in spatiu de cineva.
Mai amanuntit citeste aici: https://bit.ly/3rhtUCo

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este obligatorie pentru CI.