| alexandrubt13 a întrebat:

Buna, intreb daca imi dau demisia de la o firma in scris angajatorul, secretara firmei, este obligata sa imi dea numarul de inregistrare la demisia mea?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, secretariatul este obligat sa iti dea numar de inregistrare.
Dar nu este bine sa-ti dai demisia daca indeplinesti conditiile pentru somaj.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| dinaprilie a răspuns:

Evident.orice "hartie" adresata companiei ar trebui integistrata.

| NunuNini a răspuns:

Cum zice @dinaprilie, orice hartie depusa/trimisa la ei, e obligatoriu sa fie inregistrata si sa primesti un numar de inregistrare. Mai ales daca o depui personal.

| nicunicu3 a răspuns:

Sa te dea ei afara sa iei somaj sau daca vrei sa te duci la alta firma asigurate ca ai deja contractul facut si a 2 zi sa lucrezi la ei.Si cred ca ar trebui.