| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toti.ma puteti ajuta cu un eseu sau cu niste idei despre,, rolul tinerilor in procesul de integrare europeana a republicii moldova,, eu ma enervez numa big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tineri fiind si contiinta lor e tanara si curata;
tineri fiind si cu dorinta de integrare in Europa, vor avea o conduita anti-coruptie;
implicare in formatiunile politice de tineret, pentru a inclina balanta votului spre liderii cinstiti si necorupti;
dezvoltarea contactelor cu retelele de tineri europeeni cu standarde si optica pro-europeeana privind crearea conditiilor de integrare a moldovenilor in UE;
iti urez sa iti pui mintea la contributie si sa continui lista inceputa de mine, scrie pe hartie ce iti trece prin minte si apoi incepe sa le cizelezi, cauta informatii pe site-ul UE in diverse limbi si trage concluzii in directia in Acer ti s-ar parea ca ideile sunt eficace pentru tema propusa in eseul tau;-)

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Las' să nu se mai integreze. Stau bine cum sunt acum!
Basarabia pământ românesc! Dar doar pământul, nu şi populaţia!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Site-ul oficial al Uniunii Europene
http://europa.eu/index_ro.htm