| sweetys a întrebat:

Buna! Lucrez in domeniul alimentatie si agricultura, iar in urma unel legi (sau ce o fi ea) nu mai platesc impozit la stat. Acum stau si ma intreb, mai pot sa completez formularul 230 cel pentru a redirectiona impozitul meu pentru o asociatie?
Logic ar fi ca nu, deoarece nu am ce bani, dar cum România este tara tuturor posibilitatilor, nu ma mai mira nimic.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu platesti impozit n-ai ce directiona, doar te-ai face de ras, directionand 3, 5% din zero.

| carevaescu a răspuns:

Pai se vor redirectiona x% din 0 Ron...