| Ked98 a întrebat:

Buna, m-a prins politia locala in tramvai. Sunt student, am legitimatia de student care scrie clar pe ea ca am transportul gratuit doar ca nu aveam in momentul acela legitimatia la mine si card Ratt nu am si politia locala mi-a dat amendă 100 de lei.Sunt obligat sa am card de tramvai daca am legitimatia? Care scrie pe ea ca am transportul gratuit?

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Si daca nu o aveai, ce te c*ci atat pe tine ca ai primit amenda?
Vina ta e clar, nu mai incerca sa te eschivezi.

| ibaal a răspuns:

Daca nu o aveai la tine,esti bun de platit amenda. Aia nu aveau cum sa citeasca in stele ca esti tu student cu gratuitate. E ca si cum as composta biletul, il arunc in autobuz, ma prinde si o ard cu "stiti, eu am avut..." Trebuie sa ai dovada asupra ta pe tot parcursul calatoriei. Asa ca, plateste aia 100 de lei si data viitoare nu uita ca trebuie sa ai bilet sau dovada abonamentului fie el si gratuit.

| Mariushgv a răspuns:

Da