| SGAlexandra a întrebat:

Ma confrunt cu o problema. "Distinsa doamna" unde am stat in chirie nu dorește sa îmi mai înapoieze garanția. Cu toate ca am fost corecta și cu plățile la zi. Chiar ea mi-a menționat ca nu a înregistrat contractul la ANAF și am dovada transferurilor lunare din contul bancar. A mai trecut cineva prin asta? Și poate fi trasa la răspundere dacă merg sa fac sesizare la anaf?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa-i spui ca daca nu-ti restiuie garantia o s-o reclami la ANAF si poate fi acuzata de evaziune fiscala si nu cred ca o sa-i convina.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa o reclami la anaf si poti sa o dai si in judecatat atat timp cat exista un contract