| Dangusman a întrebat:

Bună ziua, eu stau în chirie cu contract înregistrat la Anaf, dar nu mai am o copie a contractului iar proprietarul nu dorește sa mi de a una de unde pot scoate o copie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu copie trebuia sa ai ci un exemplar original al contractului, avand in vedere ca este obligatoriu ca un contract sa fie in atatea exemplare originale cate parti ale contractului sunt, in cazul tau doua si inca unul pentru ANAF.
Solicita-i proprietarului sa-ti dea un exemplar original, nu o copie. Daca nu are inca un original solicita-i o copie legalizata a contractului.
Poti incerca sa obtii o copie si de la ANAF.

| Dangusman explică (pentru Ioandelasal):

Ok iar dacă as vrea sa o obțin de la anaf, trebuie sa ma mai prezint și cu altceva in afara de buletin?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Dangusman):

Trebuie doar cartea de identitate.

| ioana748 a răspuns:

Nu, buletinul este de ajuns.
Va vor rezolva cererea cu ajutorul CNP ului.