| Almora a întrebat:

Bună. Mai am puțin și termin profesionala. După mi-as dori sa continui la liceu pe uman. Sociologie sau filo. Îmi poate spune cineva ce diferențe ar trebui sa dau? La ce materii?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa sustii examene de diferente.
Dupa profesionala poti intra la liceu dar tot in cl. a XI-a. In functie de forma la care intri vei mai face la zi 2 clase (XI si XII) iar la seral sau cu frecventa redusa inca 3 clase (XI, XII si XIII).

| Almora explică (pentru Ioandelasal):

Am auzit că trebuie. Am cunoștințe care au terminat profesională și după au dat la liceu pe profilul Protecția mediului și au dat un test la o anumită materie. Știu care au continuat pe Turism și alimentație și nu au dat, însă care s au dus la un profil diferit au dat.