| OneShot001 a întrebat:

mi-am luat o replica airsoft impreuna cu geanta de transport si echipament de protectie. Intentionez sa o scot la jocuri dar inainte vrea sa ma obisnuiesc cu ea si cu diferite setari. Stiu ca nu am voie sa o folosesc sau sa o am la vedere in locuri publice si o pot folosi doar in locuri special amenajate insa aceasta regula se aplica si in padure? Vreau sa trag la tinta intr-o zona in care nu sunt oameni si in directia in care trag este un deal deci bilele nu vor zbura random. As dori sa stiu daca incalc vreo lege? Tin sa precizez ca vorbim de 130m\s cu bile de plastic intr-o zona unde nu circula oameni.

2 răspunsuri:
| OneShot001 explică:

Insa daca ma vede cineva si alerteaza ocolul silvic sau politia?

| TintarTehno a răspuns:

Practic tu nu incalci nicio lege daca tragi in padure ferit de orice tip de civilizatie, dar mai sigur ar fi ca nu te vada nimeni.