| Roxy2013 a întrebat:

Buna. Momentan sunt studenta in prelungiri de studii la taxa si as dori sa urmez o alta facultate in paralel de preferabil la buget. Doresc sa intreb daca este posibil ca sa intru la buget fara sa le dau diploma de bac in original sau se poate si cu o copie legalizata? daca nu se poate cu copia legalizata este posibil sa imi elibereze diploma de bac de la facultate pentru a ma inscrie la alta? Multumesc

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula, la inscriere, trebuie sa depui diploma in original.
Vei intra pe loc bugetat doar daca, la admitere, te clasezi in numarul locurilor bugetate si la actuala facultate ai fost doar la taxa.
Daca ai fost si pe loc bugetat vei putea intra doar la taxa, daca au locuri cu taxa sau si pe loc bugetat daca platesti cheltuielile cu scolarizarea pentru perioada bugetata la actuala facultate.
Intreaba la facultatea actuala daca iti dau diploma.