| Thedarknight50 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de studierea in acelasi timp la 2 facultati. Am prima facultate unde am studiat deja cativa ani de zile la buget, dar pe care nu am terminat-o(inca). As vrea sa incep o a 2 a facultate (la taxa), insa nu sunt sigur daca este posibil sau nevoie ca atunci cand confirm locul sa imi ceara obligatoriu sa duc iar diploma de bacalaureat in original la a 2 a facultate. Credeti ca ar fi posibil sa duc copie legalizata la a 2 a facultate pentru a confirma inscrierea? (stiu ca se poate la inscriere, dar nu sunt sigur la confirmarea locului).

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil. La a doua facultate depui o copie legalizata si mentionezi ca originalul diplomei este la prima facultate.

| Thedarknight50 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc. Imi era teama sa nu fiu acceptat la a 2 a facultate din moment ce la prima facultate nu am dat inca licenta.

| Ioandelasal a răspuns (pentru Thedarknight50):

Nici o prevedere legala nu interzice sa faci doua facultati in acelasi timp, daca poti face fata invataturii.