| Smile94 a întrebat:

o intrebare pentru admini:. Acest site nu ar trebui sa nu fie de nici o parte a formatiunilor politice? acum TPU a ajuns sa manipuleze? daca raspunsul e nu, ce e cu reclama la site-ul www.demite-l.ro?, multumesc pentru timpul accordat

55 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca TPU este partizan politic. Aceea este o reclama, pe care eu nici macar n-am observat-o si cred ca a fost pusa deoarece a fost ceruta de cei anti Basescu. Cred ca si Basescu ar putea avea o reclama pro daca ar plati. Stii foarte bine ca TPU isi acopera o parte din cheltuieli cu reclamele si nu este treaba noastra ce reclame pune, atata timp cat nu sunt ilegale sau imorale. Numai bine!

| Smile94 explică (pentru Ioandelasal):

avand in vedere ca in momentul asta, pot influenta decizia noastra, consider ca ar trebui sa fie mai selectivi

| Arthur a răspuns:

Sunt total de acord cu tine.
Ne putem forma şi singuri o părere deasupra căreia să nu planeze direcţionări mai mult sau mai puţin subtile.

| Smile94 explică (pentru Arthur):

Da dar site-ul ar trebui sa fie impartial, pentru ca sunt unii care inca nu si-au format o parere

| Arthur a răspuns (pentru Smile94):

Exact asta am şi spus. De fapt am postat şi eu ceva legat de acest lucru :
http://www.tpu.ro/......e-pozitia/

| Hombre a răspuns:

Si care e problema, politica trebuie sa ne intereseze pe toti pentru ca functie de ea viata noastra noastra merge intr-o directie sau alta si nu poti sta in afara indiferent ce se intampla cu tine. Si nu e treaba mea si nici a ta ce reclame foloseste TPU si pana acum nu am observat ca sa fie partizan. Mai degraba politica aici facem noi useri si o facem in continuare dar observ un pupincurist basist Arthur care de vreo cateva saptamani urla cat il tine bosogii "sus basescu" si in capul USL descarca cacastoria imputita a PDL si acum s-a oripilat gainusa si cere public sa-i inchida contul din cauza reclamei. Sa te duci Arthur unde si-a dus mutu iapa, rar am vazut asa barbat laş... scuze barbat am spus!?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hombre):

Ma, lasa-l frate si pe el ca n-are viata (arthur vreau sa zic). Cine-l baga-n seama oricum? Pfff! Cu de-astia mai bine nu pierzi vremea omule. Nu vezi ce intrebari fara semnul intrebarii pune? Acum administratia trebuia sa sara iute ca focul implorand pe el sa stea. Hahahah! Rusinica arthurica!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Baieti calm, eu m-am referit doar la reclama si pana la urma e alegerea fiecaruia de tabara cui se aliaza, ma repet mie nu mi s-a parut normala reclama, nu ii stiu activitatea lui arthur p TPU dar daca a ales sa (lupte ) contra usl-ului in loc sa fie indiferent ca restul, nu da dovada de lasitate ci de curaj

| Smile94 explică (pentru Smile94):

Si daca ar fi luptat in cealalta tabara tot l-as aprecia pentru ca a ales sa nu se compromita intr-o societate mizerabila

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Hahaha! Si e curaj cand imi spune mie ca sunt un incult si needucat ca nu-l pupincu pe base si ca nu cred ca Ponta a plagiat pana nu vad decizia finala? Ha! Domnie fere ca ma doare capul deja!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu asta, nu am vazut activitatea lui arthur, dar decizia finala a fost luata si e plagiat sau asa am auzit, nu la tv oricum

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Nu ai auzit bine. Eu zic sa va dati voi doi un pupic pe botic si sa traiti fericiti pana la adanci batraneti!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Asta pentru ca suntem in convingeri contra ta? sincer eu sunt ccpil am doar 18 ani, dar tu, imi imaginez ca ai o varsta si ar trebui sa faci diferenta, ai macar curajul si uita-te pe acest articol
http://unimedia.md/? mod=news&id=50156

| Hombre a răspuns (pentru Smile94):

Fac pe el de plagiat si pe al procurorului general, putin imi pasa si stiti de ce? Toti ati copiat in viata voastra sa nu-mi spuna vreunul ca nu ca-i bag o capra in gat. Ce ati uitat cand faceati cheta la bac. cand dati spaga la facultate profesorilor la materiile care erati zlabuti, eu n-am uitaaaat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Ai macar curaj si te uita pe acest articol? Adica? Vrei sa spui ca sunt un las si nu poti s-o spui in fata? S-au publicat multe articole de catre unii care tin cu una din parti si de asta nu cred nici unul. Comisia a decis ca nu aplagiat si cu asta basta, nu am eu cum sa-l gasesc vinovat daca a zis comisia nu. Asa poa sa scrie orice idiot pe net tot ce vrea.
Termina cu ieftinelile si daca vrei vorbim fara sa pupam pe nimeni la dos. Multti (ani) inainte!

| Smile94 explică (pentru Hombre):

Eu inca nu am dat nici o cheta, da de copiat am copiat, dar, te rog nu compara copiatul la un test ara nici o importanta in liceu a unui elev neinsemnat si plagiatul al doctoratului

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Nu pup pe nimeni dar tine cont ca articolul este din moldova si nu Romania nu te consider las, dar chiar daca il apreciez pe aartur, nu ma baga in acelasi oala cu toti cei ce pupa in fund, am dreptul la o opinie, la fel ca si tine

| Hombre a răspuns (pentru Smile94):

Ba puţă, pai asta e in Rep, Moldova de ce amesteci lucrurile, ai auzit si tu de comunisti si faci valuri aiurea ca naspetul de Arthur?

| Smile94 explică (pentru Smile94):

Imi cer scuze de greseala, doar ca m-am grabit

| Smile94 explică (pentru Hombre):

E pe plan extern, asta vede intreaga europa, din cate stiu depindem in mod direct de europa, sau nu? chiar te rog sa ma contrazici

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Asa, si ce vrei de la mine pana la urma? Iti respect parerea si te las in pace cu ea. Eu le stiu pe ale mele si mai stiu ca in momentul in care vin la mine oameni din 5 in 5 pasi si-mi spun ca trebuie sa-l votez pe basescu atunci ceva nu e in regula. Ai dreptate, am ceva mai multi ani decat tine si stiu ca asa o treaba este necurata. La fel cum e si cu declaratiile din ultima vreme in care toata Romania e tarata in r a h a t de un cretin care abia de leaga 2 vorbe si e presedinte suspendat. Macar sa aiba curtoazia fata de cetateni si sa nu ne mai faca de cacao in continuare. Nu are el treaba cu actauala putere la momentul asta, tot ce trebuie sa faca e sa convinga oamenii sa nu-l suspende. Nu poate sa demonstreze ca merita sa nu fie suspendat decat prin declaratii prin care ne baga si mai tare in cacao si prin atacuri verbale, in presa si pe unde ii mai tuna lui la adresa actualii puteri. Hm! Hai iti doresc numai bine. Sa fii sanatos! Pa!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Nu vreau sa te conving in nici un el cum trebuie sau nu sa votezi, ma repet m-a deranjat reclama si atat
si eu iti doresc numai de bine si o zi placuta in continuare :d

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Si atunci ce cauti sa comentezi la un raspuns care era pentru @hombre? nu ca n-ai avea voie, dar...era treaba mea si a lui.

cat despre planul extern despre care vorbesti ai sa vezi tu peste cativa ani ce se va intampla si ai sa vezi cine si ce interese are in Romania.

| Hombre a răspuns (pentru Smile94):

Esti mic de ani si ai experienta politica putina, tu ai vazut la Arthur postarea la "Totul despre TPU" si ai lansat-o si tu aici, e usor pentru mine sa vad din ce directie vine si cine te influenteaza.

| Smile94 explică (pentru Hombre):

poate ai dreptate, dar postarea lui arthur nu am vazut-o cand am postat intrebarea, poate nu am inca experienta dar asta nu inseamna ca pot fi usor influentabila, asta e doar parerea mea, ma i-au doar dupa ce vad ca se intampla

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Comentariul tau, era la o intrebare de-a mea, de asta m-am bagat in nici un caz sa va conving sa votati cum vreau eu
traiesc cu speranta ca dupa ce voi termina facultatea sa plec din tara, dar atata timp cat inca mai traiesc in Romania, doresc sa traiesc intr-un spatiu stabil atat politic cat si economic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Si sa ai viata frumoasa! si daca era la o intrebare de-a ta ce? vrei cumva sa controlezi mersul raspunsurilor pe fagasul pe care il doresti? s-o lasam balta ca nu avem cum sa ne intelegem. o seara placuta!

| Arthur a răspuns (pentru Smile94):

Smile94, nu te pune cu trollii pentru că vrând nevrând te aduc la nivelul lor unde sunt profesori. Mulţi au cont dublu sau triplu de pe care îşi dau dreptate singuri şi te atacă în grup forţând nota.

| Smile94 explică (pentru Arthur):

Stiu,doar ca imi sustin punctul de vedere ei asta nu inteleg

| Arthur a răspuns (pentru Smile94):

Da prietene dar te rog citeşte cu atenţie, chiar crezi că vor să înţeleagă ceva?
" Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.
Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească zâzania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când întâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezentând această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima.
Troll-ul atacă orice formă de autoritate care îl împiedică să creeze zâzanie folosind expresii cheie cum ar fi: cenzură, comunism, libertate de exprimare.
Denumirea de troll se poate aplica și mesajului menit să agite spiritele.
Câteva exemple de subiecte tipic troll:
Există Dumnezeu, sau extratereștri, sau comunism adevărat..."

| Smile94 explică (pentru Arthur):

Totusi nu au nimic de castigat, in momentul asta basescu e raul e cel mai mic,(bineinteles in opinia mea ) si cei ce vor gandi inainte sa voteze vor vota nu

| fulgerul a răspuns (pentru Hombre):

Hombre,amigos unde sunt perceptele tale solidoforme? Ma Intreb, dupa ce ai urinat pe plgiatul lui Pon-Ta, si pe procurorul general cine urmeaza? Si acum te iau ca la tara.Da ma am copiat si eu la teza, insa nu am avut in cap sa ajung doctor, am copiat fara sa am in cap sa fiu prim ministru.Nu ne mai baga pe toti in aceeasi oala.Jur cu mana pe inima ca eu nu am dat spaga.Ex; Am dat de 3 ori la scoala de soferi, de 3 ori am luat sala cu 26 puncte.M-i sa sugerat sa dau spag la traseu.Nici in ziua de azi nu am carnet si sunt dottore la volan.Ce intelegi din asta? Ghinionul meu, n-am avut o capra norocosa din turma ta, capra care inteleg eu, intra usor pe gat.Eu n-am uitaaaat! Curaj, poti mai mult!

| Hombre a răspuns (pentru fulgerul):

Bai fulgerosule napraznic esti in ganduri curate si onestitate, trezeste-te frate caci esti in tara lui foaie verde, a plagiatului, a numaratului oilor din parlament din 80 in 170, a intelighenţei Eba si a terenului de fotbal in panta daca la-i vazut si multe alte nastrusnicii.Nu ma acuza frate ca va bag pe toti in aceiasi oala ca-mi trebuie cazan mare sa incapeti toti si apoi imi fac paguba mare cu focul ce trebuie cosumat pentru a va fierbe. Bai desteptule de spaga nu zisei nimic da-ti zic acum, o sa rada toti aia care a dat spaga la traseu si are carnet de tine si-o sa zica ca nu esti in stare si asculta la mine ca sunt patitul, ca tot asa mă apucase si pe mine desteptaciunea sa fac dreptate in tara si pana la urma am "infrânt"... cu spaga. Curaj, poti mai mult.

| fulgerul a răspuns (pentru Hombre):

Cand am zis ca lumea avea nevoie de tine, n-am zis-o din placere, asa cred! Cat priveste strunga parlamentara, vezi ca si tu ai trimis cateva oi acolo, la pascut contracte babane.Amu daca baciul a pus sef-oier pe una cu abacul defect, nu-i vina mea.Cat priveste cazanul ala mare doar Scaraoschi il detine,iar la cat de chitra esti nu te-ai risca sa faci focul sub el! Asa E OMUL, strange, strange, daca maine trebuie sa mai "infranga" cu o spaga, trebuie sa aiba de unde.Si daca rad unii de mine, atat le-a mai ramas! Asta pana nu vor incepe executiile pe stadioanele in panta, in panta am zis? In PON-ta! Curaj, poti mai mult!

| Hombre a răspuns (pentru fulgerul):

Mai toaăşu' sigur ca boboru' are nevoie de mine altfel cine-i mai face prosti fara sa-si de-a seama, nu mai departe ieri pe seara am iesit sa-mi iau doza de aer inserat, altii, cica de bere, in fine treba lor, si puse-i frana o leaca la "Mat" -stii tu, denumirea de pe vremuri- si-aci' boboru infierbantat pe deoparte de canicula din timpul zilei iar acum de colaborarea cu zeul Bahus, guita politica de zor; Salut bobor si spor la gat ii complimenta-i eu pe nadragari si ei in loc de binete sarira arsi sa le declar pe loc cu cine tin, Base au Antonescu. Bai contarani de Antonescu n-am nicio vorba ca acum pe 29 e pielea lui Basecu in joc, dar uite ce va spun, lui Basescu ii dau un DA. Asa frate zise cativa aburiti credeam ca esti cu Antonescu care vrea sa ne vanda tara la rusi. Baiiii confrati glasuii eu, sunt patriot bai, dar vreau sa va spun ceva; bai eu daca va spun ca sunteti prosti voi radeti, si au ras dar si eu am plecat sa nu fiu coplesit de darurile lor, da ce am scapat? Bobor manierat frate pai ce m-a lasat sa plec cu mana goala, ma departasem supstantial de ei si in negura noptii venea dupa mine cele mai alese injuraturi cu tot neamul de la maimuta pana in prezent. Da eu ii iubesc ca sunt ai mei, acu' douzeci de ani erau saraci si prosti, acum sunt mai saraci si mai prosti.

| fulgerul a răspuns:

Eu m-am intrebat la 5 A.M., ce dracu cauta Blejnar in pagina TPU. Daca admin.siteului vor sa faca politica s-o faca, insa le propun ca o poza ca asta sa fie postata cand intrii la legislatie, o fata de puber cand intrii la adolescenti, opoza cu motociclete si masini cand intrii la auto.Consider asta un afront adus inteligentei utilizatorilor. Asta este un mesaj subliminal clar, votati anti Basescu, ca sa nu mai spunem ca s-a uitat de tot de prezumtia de nevinovatie, acesta nefiind condamnat definitiv.

| Smile94 explică (pentru fulgerul):

sunt de accord cu tine ca reprezinta un mesaj subliminal :d

| fulgerul a răspuns:

Bai,siteul asta e de poveste.Pana sa dau raspunsul a aparut unul cu Videanu.Ma ce dracu au in cap admin.Lasati-ne frate sa facem noi politica, sa discutam ca de aia ii zice site de comunicare si socializare.Voi stati si vegheati, nu interveniti.Repet,repet si iar repet, suntem atat de inteligenti incat nu luam in seama msj.subliminale,dar fiti si voi altfel, pune-ti bancul zilei acolo si toata lumea va fi multumita!

| MMihai a răspuns:

Eu nu am văzut reclama, despre care spui tu, dar nici nu mă uit la reclame!
Tu fiind un om serios, nu ar trebui, să te lași influențat, de prostii.

| Smile94 explică (pentru MMihai):

Nu ma refeream la mine, dar nu mi se pare corect sa se incerce sa manipuleze, prin orce mijloace posibile

| MMihai a răspuns (pentru Smile94):

Un om serios, nu se lasă influențat de rostii!
Pot să aud și 16 ore zilnic minciuni Băsiste, că nu mă vor influența, în nici un fel și la referendum tot voi vota Da.

| MMihai a răspuns (pentru Smile94):

Un om serios nu se lasă influențat de prostii.
În cazul meu cred că aș putea asculta și 16 ore zilnic minciuni Băsiste și tot aș merge să votez Da.

| Dandanache a răspuns (pentru MMihai):

Mihaita, tu esti deja influentat, nu de Base, de ceilalti. Se vede din fantasmagoriile pe care le scrii pe site.

| Smile94 explică (pentru MMihai):

E pur si simplu opinia ta, dar acest site, cred.ca ar trebui sa fie impartial si am mai spus asta o data

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam ce om normal la cap şi-ar forma o părere după o reclamă pe care abia dacă o poţi observa atunci când navighezi pe o pagină?

E un site banal care nu are colaborări importante şi căruia nu i se face reclamă la televizor sau la radio. Nu are de ce să fie imparţial. Plus de asta, parteneriatele cu anumite site-uri şi reclamele care apar pe pagină nu ar trebui să fie problema unui utilizator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vad nici o problema legata de reclama asta, ba chiar am impresia ca este si una pro-base. Cine da bani i se da spatiu. Ce ma uimeste insa este cu cat zel sar basistii la beregata alora care spun ceva contra lui. Hm!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Nu sunt pro basescu, deci nu trage concluzii inainte sa stii sigur si cu siguranta il prefer pe el decat unul care pana si lucrarea de doctorat si-a falsificat-o sau in locul unui presedinte repetent

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Hm, am zis eu ca esti pro-basescu? Am zis "ma uimeste cu cat zel sar basistii la beregata alora care sunt contra lui". De-aici intelegi tu ca eu am tras concluzii pripite vis-a-vis de tine? E treaba ta ce faci si pe cine alegi, ba chiar felicit efortul de-a merge la vot, insa NU AM ZIS NIMIC LA ADRESA TA. TU ESTI ALA CARE NU CITESTE RASPUNSURILE CUM TREBUIE.

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Ok, am interpretat gresit, dar asta nu schimba faptul ca exista o reclama ce poate influenta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Ce influenteaza mai mult decat reclama aia sunt anumite intrebari si raspunsuri de pe site. Ori toate, ori nimic. Ce preferi?

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Nimic, de data asta, nimic

| anonim_4396 a răspuns (pentru Smile94):

Pai si eu as spune tot nimic, dar daca unii isi permit atat de multe incat instiga cu cea mai mare nerusinare ce sa faci?!

| Smile94 explică (pentru anonim_4396):

Asta e thinking dar nu mi se pare corect

| ButterflyWings a răspuns:

Aceeasi parere o am si eu ...aceasta nu mai e reclama ci manipulare, corect ar fi sa ne formam singuri parerile politice