| SaveTheNature a întrebat:

Ai 50 de motive sa-l demiteti pe Traian Basescu!
IATA-LE!:

Http://www.demite-l.ro/category/de-ce-sa-l-demiti-pe-bas escu/

Poti gasi macar 10 motive clare pentru care sa nu-l demiti pe Traian Basescu? sa vedem acum Basishtii daca mai au ceva de spus.
Am ceva de adaugat.- Aceasta intrebare nu are legatura cu PSD,USL,Burebista,Decebal,Iliescu,Ceausescu si Stefan cel Mare!
Acesta intrebare este legata exclusiv de PERSOANA -TRAIAN BASESCU (PDL)!
Deci sustinatorii lui Basescu, aveti macar 10 motive clare pentru care Basescu nu trebuie demis? (in afara de faptul ca s-ar putea ca drobul de sare s-ar putea sa ne cada in cap de pe soba)

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

Vreau sa-l vad de urgenta,pe Arthur prezent la aceasta intrebare! Misca-ti dorsalele,Garfield,ca am chef de un duel.

Am un singur motiv sa il demit pe Basescu.E sustinut de jagardelele europene ipocrite...iar eu, ca un vajnic urmas al lui Lev Trotki ce sunt, voi continua sa fiu un postac pontac si sa-l injur online, chit ca mai am un an si ceva, pana sa primesc drept de vot.Sunt un pui nenorocit de comunist ce nu suporta laptele si mierea oferite cu dragoste de sanul european matern, bun si generos.

Sarcasm? Da! Si asta este singura decizie logica, benefica pentru Romania la referendum.Un alt motiv pentru ca acest personaj sordid sa fie demis este unul umanist.Salvati o viata, a presedintelui suspendat.Pentru a nu fie nevoit in 2014, atunci cand o sa ma mut la Bucuresti, sa-l lichidez eu si sa fiu declarat martir si erou national.Sic!

| SaveTheNature explică (pentru Dumnezău):

De multe ori cand vorbesti tu, am impresia ca sunt eu.
Intr-adevar este nevoie de cineva, care sa le arate romanilor ce-i aia demnitate. Unul cu sange pe instalatie.
Cel putin daca as fi in situatia multor romani, eram deja de mult acuzat de terorism.

31 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Nu mai fiti ma fraieri pentru ca aici pe site la cite campanii electorale a prins site-ul n-a facut reclama decit lui Bombonelul lui Mihaela te iubesc si PSD-ului in general.Ce ne mai strimbam aiurea cind directia e clara? Eu zic mai bine sa va vedeti de distractie, la mare, la concertele alea de pe acolo si nu iesiti la vot, da-tii in pleasca magarului toti politicienii.N-oi veni de la mare sau de la munte ca vrea Ponta si Clampaneala ala dobitoc de Crin.

| anonim_4396 a răspuns (pentru harciog):

Cica sa nu mearga lumea la vot... Doamne fere, am mai vazut-o si pe asta! hahahaha! hahahahaha!

| MMihai a răspuns:

Nu am putut accesa site-ul, la care ai făcut trimitere.
În mod firesc, nu m-aș fi dus, să votez, la referendum, dar fiind cu prag electoral, mă voi duce și voi vota, și eu.

Oricum Băsescu care, a ajuns președinte în 2009, așa cum a ajuns, declara cu ocazia acestei campanii electorale, „că sunt prea multe paturi de spital și că numărul lor trebuie redus cu 100.000 ".

Au sărit în sus, cei de la USL, că acum sunt mai puțin de 130.000 de paturi de spital și că dacă se mai taie 100.000, vor fi prea puține.

Numai pentru această „ perlă de democrație ", cu paturile de spital reduse, de la 130.000 la 30.000, trebuie să ne mutăm fundurile și să mergem la referendum și să punem ștampila pe DA.

Am n motive să merg și să pun ștampila pe DA, dar nici unul, spre a pune ștampila pe NU.

| MMihai a răspuns (pentru mariazet45):

Nu mă interesează ce scriu ăia.
Eu dacă voi ajunge, la vot, voi vota da!
( Nu știu dacă voi putea să ajung la vot.
Eu stau undeva și pe cartea de identitate am altă adresă.
Ca să ajung acolo, fac 2 ore dus, 2 ore întors.
Plus că nu am priceput bine, unde este secția aia de votare.
Deci ca să votez, pierd cam 5 ore. )

| mariazet45 a răspuns (pentru MMihai):

Nu cred ca domiciliu conteaza, cred ca se poate merge la orice cu buletinul so poti vota.Vei fi adaugat pe liste. Daca ai o sectie de votare mai aproape de locul unde stai teoretic ar trebui sa poti vota. Cred ca doar la alegerile locale ai nevoie sa votezi in localitatea in care locuiesti.

| M25M a răspuns:

De obicei motivele invocate de cei care il sustin pe presedintele suspendat, constau in acuzari, blamari facute pe seama celor de la USL(PSD). Am observat acest fapt nu numai pe TPU dar si pe alte site-uri. Basisti care nu au fapte reale benefice realizate de base(caci la dracu nu sunt) pe care sa le prezinte vin in schimb cu acuzari si injurii care intr-un mod hilar se potrivesc de minune si chiar pot fi adaugate mai multe daca schimbam tinta de la USL, la PDL.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" aveti macar 10 motive clare pentru care Basescu nu trebuie demis? "

1. E cinstit(chiar dacă zice că şi-a cumpărat toate casele şi maşinile din salariul câştigat şi mai apoi donat în întregime).
2. E corect(chiar dacă nu vorbeşte niciodată despre nedreptăţile comise de membrii partidului portocaliu).
3. E curajos(chiar dacă atunci când erau proteste în strada şi jandarmii dădeau în oamenii nevinovaţi ca în sacul de box, el se dădea cu săniuţa în Braşov).
4. Îşi iubeşte poporul(chiar dacă îl critică atunci când natura face ravagii prin unele sate, zicând că dacă o casă a fost luată de viitură, e vina proprietarului locuinţei că şi-a construit casa unde nu trebuia).
5. Nu profită de funcţiile pe care le are( chiar dacă a aranjat nişte mineriade şi a vândut o flotă ca ministru al transporturilor, şi-a vândut nişte locuinţe pe gratis din funcţia de primar şi a băgat la închisoare nişte duşmani care-l încurcau, din funcţia de preşedinte).
6. E anticomunist(chiar dacă pe vremea lui Ceauşescu el făcea vizite împreună cu familia prin Belgia şi revenea înapoi fără probleme).
7. Nu are mijloace mass-media în subordine, prin care să manipuleze oamenii( B1, Realitatea, RomaniaTV, Digi24, TVR Info, Evenimentul Zilei, Romania Liberă, Adevărul sunt imparţiale mereu, dacă nu le-ai vizionat/citit măcar o dată).
8. Nu a încălcat legea niciodată(chiar dacă în perioada 2009-2011 el era cel care anunţa deciziile luate de guvern)
9. Nu a jignit pe nimeni şi nu a agresat pe nimeni(pui de comunist, ţigancă împuţită, paiaţă, 20% dintre români sunt homosexuali, toţi care nu sunt de acord cu el sunt plătiţi de moguli şi dezinformează cu neruşinare, pixelul albastru şi multe altele, sunt doar prostii inventate de Dinu Patriciu).
10. Nu a avantajat nicio clasă socială( chiar dacă bugetarilor li se micşora salariul cu 25%, iar altora care deja câştigau peste 3000 de lei li se mărea).

Mai pot continua motivele, dar ai zis doar 10.

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

9. Greşeşti, Băsescu a lovit un copil care nu-l cunoştea, dacă nu ştii, nu mai comenta, este un nenorocit Băsescu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Nu ştiu cum ai interpretat tu comentariul meu, dar crede-mă, că n-am greşit cu nimic. happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuuuuu, saracutzul! Oare cum a rezistat pana acum asa singur cuc cum e? hahaha! din ce in ce mai amuzant! hai te rooooooog sa raspunzi cu ceva la fel de funny!

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

laughing)) Pai eu am aratat acolo 50 de motive pentru care TREBUIE demis! pentru ca VREAU sa fie demis. Si asteptam ca sustinatorii lui sa vina cu motive pentru care NU trebuie demishappy>
Eu vreau sa fie demis adica DA -PENTRU DEMITERE!

| SaveTheNature explică (pentru iKeel):

Cred ca Nigel a fost IRONIC de fapt. Cel putin asa reiese din textul sau IRONIA. Nu cred ca il place pe Basescuhappy

| SaveTheNature explică (pentru anonim_4396):

Mc Nigel a fost IRONIC. Mai citeste-i odata textul, sa vezi ca e complet impotriva lui Basescu, dar in mod IRONIChappy

| anonim_4396 a răspuns (pentru SaveTheNature):

Nici măcar ei n-au motive pentru care nu trebuie demis, stai liniştit. Slujitorii lui băse ştiu doar să împroaşte cu rahat în USL, nu să aducă argumente pentru care pdl sau chiorul ar fi mai buni decât USL.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

A rezistat mereu singur(blejnar, berceanu, videanu, boc, udrea, anastase, blaga, oltean, kovesi, membrii CNA, membrii CCR, procurorii, jandarmii, generalii lui oprea, turcescu, cristoiu, ăştia nu l-au pupat niciodată în fund şi n-au făcut niciodată totul în aşa fel încât să-l ajute pe băsescu).

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing. Scuze sefu ca te-am luat la misto!
Rezista, doar el si marea naprasnica happy

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, ai greşit multe. oh go on.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Ţi-aş fi recunoscător dacă mi-ai scoate în evidenţă acele greşeli, pentru a le putea corecta. Dacă se poate să aduci şi nişte mici argumentări, mersi.

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Ţi-aş demonstra, dar mi-e lene să-mi obosesc degetele pentru tine. happy.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Atunci de ce naiba ţi-ai mai obosit degetele alea importante pentru a remarca faptul că am greşit? Doar ca să pari mai interesant? Nu ţi-a ieşit oricum. Dacă nu poţi să dai nişte argumente poţi să taci oricând dracului din gură, nu urma modelul preşedintelui nostru suspendat, să critici pe toată lumea doar pentru că nu gândeşte ca tine.

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ca să par interesant, ca să-ţi dai seama că ai greşit, că ştiu că eşti cioban. Şi oricum, nu vorbesc, tastez, tembelule. oh go on.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Deci criteriul pentru care am greşit este acela că aş fi cioban, iar tu un intelectual rafinat de mare clasă a cărui importanţă pe pământ este atât de mare încât ar trebui să fiu mulţumit că mi-ai făcut tu o remarcă penibilă şi ineptă fără să aduci argumente prin care îţi susţii acel punct de vedere? thinking Interesant. Cât despre faza cu tastatul, nu vorbitul, totuşi, de la un intelectual de marcă aşa ca tine, nu mă aşteptam. Mă aşteptam la asta, de la un idiot cu 3 clase, care abia aşteaptă să vadă o cacofonie şi să-i scoată ochii celui care a făcut-o. Dar cine ştie, poate faci parte din clasa intelectualilor cu nu prea multă educaţie şi bun-simţ, la fel ca Patapievici.

Şi nu-ţi mai obosi degetele alea atât de importante doar pentru a mă jigni, pentru că site-ul, nu e un maidan. Dacă tot te oboseşti, măcar adu nişte argumente ca să ştiu şi eu de ce sunt cioban.

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

Deci, acum că ai turbat vrei să mă jigneşti cât mai rău printr-un comentariu, înţeleg, aşa-s ciobanii, ce ziceam? Tu vrei să impresionezi lumea cu intelectualitatea ta. Nu eşti decât un nul care-mi zice mie cât de prost sunt, îmi pot da seama şi eu, şi e bine că recunosc că sunt puţin prost, nu ca tine, tăntălău bou, şi îţi ies ochii dacă zice cineva să recunoşti. Deja turbezi.

=.= Mă amuză faptul că vrei să-mi dovedeşti că eşti intelectual printr-un comentariu în care zici nişte prostii penibile. Înţeleg ciobanii ca tine. De fapt, nu eşti un cioban, eşti doar un ciutan obosit cu pretenţii de vedetă care-mi zice cât de prost sunt.

Hai nu serios. 3 clase? Vezi că mă confunzi cu tine. Pot avea bun-simţ, chiar mai mult decât ai tu, dar este Trivia/Amuzante, aici glumesc, nu stau serios ca tine. De zici că eşti o m*ie bătută. Vezi să nu mai fii aşa fraier, şi nu mai vorbi/tasta cu mine, că mă fac de râs vorbind cu un prost care se dă intelectual. oh go on.

Nu îmi vine să cred că ţi-am explicat ţie astea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Ce mi-ai explicat? N-ai făcut decât să mă jigneşti într-una. După câte bine observi nu am adus nici măcar o singură jignire la adresa ta, dar tu continui să mă faci în toate felurile pentru simplul motiv că te deranjează dracu' ştie ce. Ţi-am zis să-mi aduci argumente, nu eşti în stare, ai continuat cu insultele, dar te înţeleg, când eşti 'telectual, îţi permiţi. Nu încerc să dovedesc absolut nimic, mai ales în faţa ta. Dacă nu ai realizat nici măcar acum îţi repet de câte ori e nevoie: adu argumente. Că dacă e până într-acolo, fiecare poate avea spiritul de ţigan infect şi să înjure într-una, să jignească fără motiv, fără să spună nimic interesant. Nu este Trivia.Amuzante aici, este Legislativ, Politic, dar mă rog, să zicem că tot aceeaşi categorie pare.

Încerci să pari superior, nu-ţi iese, pentru că foloseşti într-una jigniri de maidan. Ţi-am cerut foarte frumos ceva, tu ai venit cu jigniri, ceea ce un om aşa de tăntălău şi tembel ca mine nu a înţeles. Cu ce dracu' ţi-am greşit când ţi-am cerut nişte argumente, nu ştiu.

Eu n-am avut nici cea mai mică intenţie să pornesc o discuţie cu tine, pentru că nu reprezinţi niciun interes şi nici nu te cunosc. Dar dacă vii şi îmi faci remărci, ce dracu' vrei să fac? Să stau şi să mă bucur că apare unu din senin şi-mi spune că-s prost?

Cât despre turbare, sunt extraordinar de calm şi de amuzat de cât dispreţ şi câtă ură în comentarii pot să aibă unii.

| iKeel a răspuns (pentru anonim_4396):

.__. Nu ţi se pare că tastezi cam mult? Răspunde la alte întrebări, ocupi spaţiul degeaba.

| anonim_4396 a răspuns (pentru iKeel):

Eu vorbesc, nu tastez, că doar sunt un cioban tembel. Scuză-mă dacă te-am deranjat cu prezenţa mea pe site, dar asta a fost soarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-mi fie dor de zambetul lui de magar.

| frida0purple a răspuns:

Sa fie sau nu demis, cert este ca nu vreau sa fie nici ponta, nici crin presedinte. cel mai bun pentru asta ar fi MRU happy.