| yoyo_2588 a întrebat:

Pentru a fi admis la masterul Management hotelier, sunt necesare studii de licenta in domenii asemănătoare? Am intrat pe siteul celor de la UBB dar acolo precizează doar diploma de licenta si nimic mai mult. Precizez ca nu am absolvit o facultate din domeniul marketingului sau managementui. Si daca este necesara o pregatire anterioara in domenii conexe, ce ar trebui sa fac? Sa încep un alt program de licenta? Multumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Ordinului MENCS nr. 6102/2016, citez:
"ART. 31.Studiile universitare de masterat asigură aprofundarea în domeniul studiilor de licenţă sau într-un domeniu apropiat, obţinerea de competenţe complementare în alte domenii, precum şi dezvoltarea capacităţilor de cercetare ştiinţifică."
Fata de aceasta prevedere poti face masteratul si in alt domeniu.