| Tudor_2273 a întrebat:

Buna,

Pentru cei ce detin un PFA- voi va platiti contributia la casa de pensii?

4 răspunsuri:
| Maomau a răspuns:

Eu da!

| Tudor_2273 explică:

Faza e ca eu am pfa din ianuarie 2012, si inca nu am mers sa semnez la pensii...iar acum aud ca se ia dupa venitul real?!

| lolo22 a răspuns:

Poi normal... la fel cum iti platesti si salariu daca cumva ti-ai facut, minimul este 740 ron pe luna din care platesti 240 ron pe luna la stat sa iti mearga si tie cartea de munca...

| Tudor_2273 explică (pentru lolo22):

Faza e ca eu am pfa din ianuarie 2012, si inca nu am mers sa semnez la pensii...iar acum aud ca se ia dupa venitul real?!