| Roxana_Ionela_1996 a întrebat:

Pentru pasaport electronic pe 5 ani imi trebuie neaparat certificatul de nastere, sau e de ajuns buletinul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti majora atunci iti trebuie doar cartea de identitate. Actele necesare:
-cartea de identitate, cartea de identitate provizorie sau, după caz, buletinul de identitate, aflate în termen de valabilitate, în original. Cartea de identitate provizorie trebuie însoţită de certificatul de naştere, în original;
-dovada achitării taxelor pentru emiterea paşaportului, completate pe numele titularului, în original;
-paşaportul anterior, dacă acesta există.