| Mara6392 a întrebat:

Bună! Poate ca școala/liceul unde sunt să îi dea la oricine numărul de telefon a părinților mei?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu!
dar pot da telefonul la: Politie, primarie si altor autoritati legale: serviciului de securitate, protectia copilului, psiholog, medic samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poate da nimănui Nr de tel decât autorităților

| dullcat a răspuns:

De ce ar face asta?

| ReddY25 a răspuns:

No

| Furnicuta000 a răspuns:

Doar autoritatilor gen politie. Altfel nu se respecta dreptul la confidentialitate

| UserRo10 a răspuns:

Conform GDPR, nu!

| 120bulevard a răspuns:

Nu, te protejeaza GDPR-ul pentru treaba asta si daca o fac, ii poti da in judecata