| 1259854 a întrebat:

Pot sa dau de permis pentru categoriile A si B in acelasi timp?
p.s:nu am 24 de ani

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Testele pentru permisul de conducere se dau separat, pentru fiecare categorie, le poti da in aceeasi zi, daca esti programat. De altfel, pentru cele 2 categorii sunt diferite, pentru detalii vezi Ordinul MAI nr.268/2010, cu md. si compl. ulterioare.
Problema este varsta minima ceruta, pentru categoria B de 18 ani iar pentru categoria A de 24 de ani sau de 20 ani si 2 ani experienta in categoria A2.

| JohnnyBi a răspuns:

Nu poti da de A. dai de A2