| Viorelaa26 a întrebat:

Bună. Recent am scos actele, am mers sa fac noul buletin dar se elibereaza in 45 de zile. Cu dovada pe care mi-au dat-o pot sa merg sa-mi schimb permisul sau trebuie sa astept buletinul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

45 zile pentru un buletin nou? :O
La noi il primesti intr-o saptamana (6-8 zile), in regim normal.

| Cherciumihai a răspuns:

Poți să mergi să-ți schimbi permisul de conducere chiar și fără noul buletin. Poate fi util să ai dovada că ai solicitat un nou buletin în cazul în care este necesară o confirmare a identității tale. peace sign

| stanescumarius999 a răspuns:

Trebuie să aștepți buletinul astfel ai amenda pentru că n-ai buletinul

| suntserios a răspuns (pentru stanescumarius999):

Cine și de ce i ar da amenda?