| eusuntcipi a întrebat:

Salut. Daca am buletinul expirat nu ma pot vaccina, nu? Mi-a expirat buletinul acum 3 zile si inca n-am mers sa il schimb, astazi vreau sa merg. Stiu ca dureaza cam 3 saptamani pana il elibereaza pe cel nou si nu as vrea sa mai astept chiar atat. De aceea vreau sa stiu daca te vaccineaza daca ai buletinul expirat, multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti vaccina fara probleme, buletinul/cartea de identitate nu a expirat, chiar daca s-a implinit termenul de valabilitate inscris in act, avand in vedere ca prin L.55/2020 valabilitatea actelor de identitate a fost prelungita pana la incetarea starii de alerta si inca 90 de zile dupa incetare, ori noi suntem inca in starea de alerta.

2 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Mai bine intrebi. Parca e pe baza de cnp.

| NiiEggaaaa a răspuns:

Ai grija ca iti baga 5g elon bezos