| Wordofthat999999 a întrebat:

Acum doua saptamani mi-am uitat buletinul la spital și imi era foarte rau si mi.am uitat buletinul acolo din greșeală, o persoana mi-a luat buletinul si m-a contactat dupa o saptamana pe Facebook dupa numele buletinului si m-am intalnit cu acea persoana sa mi-l inapoieze, dar totusi dupa o saptamana poate face multe gen copii dupa buletin si multe altele nu pot avea incredere as vrea sa-mi fac altul sa-l declar pierdut chiar daca il am dar n-am incredere ca persoana era cam dubioasa, cum fac daca ma duc la politie mi-e frica sa-i spun adevarul, as putea sa-i spun ca l-am pierdut si sa-mi fac altul si gata chiar daca inca il am?

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu copia de pe CI nu are ce face, pentru orice legitimare este nevoie de CI, asa ca stai linistit, nu trebuie sa o preschimbi.

| Wordofthat999999 explică (pentru Ioandelasal):

Dar sa foloseasca datele mele pe internet ceva sa dea comenzi sau sa faca ceva

| Ioandelasal a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Nu ar face asemenea fapta, nu rezolva nimic. Toate cumparaturile de pe internet ar veni la tine si atunci le poti refuza. Daca ar indica o alta adresa de livrare, ar trebui sa le plateasca la ridicare.

| Wordofthat999999 explică (pentru Ioandelasal):

Deci nu ar mai fi alta chestie cu care poate sa faca?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Wordofthat999999):

Ce altceva sa faca? Nu vad ce ar putea face, care sa te afecteze.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poate face nimic cu copia aia

| xerxes1 a răspuns:

Ai fost internat la psihiatrie?

| octav005 a răspuns:

Pai cu copiile dupa buletin nu ar avea ce sa faca cu el. dar cu cel original inainte sa ti.l dea cu 2, 3 zile poate a facut ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si daca il declari pierdut ce? Crezi ca iti modifica acele date? Eu cred ca raman la fel. Deci nu obtii nimic. Doar plasticul ala nou laughing

| cyupaku a răspuns:

Mare dobitoc

| andMM123 a răspuns:

Pai nu prea are ce sa faca daca nu are buletinul original.