| Andreimihai200 a întrebat:

Un urma cu ceva timp mi-am pierdut portofelul cu permis, buletin tot. Am refăcut buletinul si acum la permis am vazut ca in documentele necesare pentru permis trebuie si declarație pentru pierdere. Am fost la politie sa declar permisul pierdut in ziua respectiva cand l-am pierdut dar nu am completat nici o cerere sau declarație. Am sunat la politie si mi-a spus ca declarația se da la drpciv. Asa este sau trebuia sa dau la politie?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Declaratia pentru pierderea permisului de conducere se depune la Serviciul de permise din judetul tau.