| alexandru1andy a întrebat:

Primesc amenda daca declar buletinul pierdut la sectia de politie?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pierderea actului de identitate se anunta la SPCLEP de care apartii (acolo unde ti-ai facut cartea de identitate). Poti fi amendat de la 25 lei la 50 lei.

| StefanKogut a răspuns:

Nu, dar in schimb primesti amenda daca esti legitimat de organ, pe strada, de exemplu, si nu poti prezenta documentul de identitate.

| FrateleAndrei a răspuns:

Nu,nu primeşti amendă.

| stefaniastefi a răspuns:

Bineînțeles ca nu!

| Adryan_Mihai_2000 a răspuns:

Declarar mai bine furat si o sa platesti in jur de 50-100 lei dar o sa ai mai putin de umblat

| ZekY a răspuns:

Nu omule. rolling on the floor)

| Boesteanu_Adutzu_1999 a răspuns:

Da, in jur de 50 lei happy

| Andreeanicole55 a răspuns:

Nu primesti nimic