| rozelor a întrebat:

Ajutati-ma,va rog! Tribunalul roman imi cere adresa locului de munca al fostului sot (intr-un proces de majorarea pensiei alimentare),cu resedinta in Italia. Unde pot gasi locul de munca al acestuia (stiu doar adresa de domiciliu),ce trebuie sa fac, cui trebuie sa ma adresez? Mii de multumiri!

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Nu cred ca te poate ajuta careva, aici, pe TPU!
Ca idee, daca-i cunosti adresa, cere ajutorul preotului/pastorului bisericii romanesti din acea localitate---poate, vreunul dintre cei care merg la acea biserica il cunoaste pe fostul sot si ii stie locul de munca(in caz ca lucreaza de multi ani in acea localitate!). Vezi lista(lunga!) a bisericilor romanesti din Italia in link-ul :http://roma.mae.ro/node/287

Succes!