Întrebare recomandată | Gabrielco a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare: am deschis un dosar in calitate de parat la jud. sect. 1, care a fost suspendat pana la solutionarea irevocabila a unui alt dosar la care nu sunt parte. In acest "alt" dosar deschis la Tribunalul Bucuresti solutia data in data de 10. Oct. 2011 este : Constată apelul perimat. cu recurs.
Ce pot face pentru a continua dosarul in care sunt parat?
Multumesc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca esti parat nu tu ai promovat actiunea (deschis dosarul) ci reclamantul.
Daca s-a facut recurs(deja ar fi trebuit si sa se judece) va trebui sa astepti pana ce instanta se va pronunta asupra recursului si apoi sa ceri repunerea.