| teiube a întrebat:

Buna seara am si eu o nelamurire daca o persoana are proces ( civil) fond succesiune la judecatora sector 4 iar in urma deciziei judecatorului una din parti de ex reclamanta nu ii convine decizia data de judecatoria sec 4 unde se duce la recurs la tribunalul Bucuresti sau la curtea de apel Bucuresti

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Recursul se judeca de instanta imediat superioara celei care a pronuntat hotararea de fond si calea de atac si instanta competenta este prevazuta in dispozitivul hotararii. Recursul se depune la instanta care a pronuntat hotararea atacata si se trimite de catre aceasta, cu tot dosarul, la instanta competenta sa-l judece.

| teiube explică (pentru Ioandelasal):

Adica la tribunal Bucuresti si daca nici la tribunalul bucuretsi nu ne intelegem unde ajungem

| Ioandelasal a răspuns (pentru teiube):

Nu mai ajungeti nicaieri, dupa recurs hotararea este definitiva. Mai exista cai de atac extraordinare (contestatia in anulare si revizuirea) dar si acestea se judeca de instanta care a judecat recursul.

| User2 a răspuns:

La tribunalul Bucuresti din cele patite de mine.