| Johannes25 a întrebat:

Bună seara, am și eu o întrebare legata de noua lege și anume... Avem voie sa folosim telefonul ca și GPS, acesta fiind în suport de bord?

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

Nu ai voie sa il tii in mana si sa interactionezi cu el, daca sta pe bord si nu face decat sa iti arate traseul, nu mai are nici o legatura cu "folosirea telefonului"... pentru ca devine ca un GPS "normal"

IN ORICE CAZ

cand e vorba de militienii care sunt nefu****... asta, nu si-au facut cota la amenzi (DAAAAAAAAAA, MILITIENII AU COTA LA AMENZI) atunci se pot lega de orice reusesc sa se agate, inclusiv de chestia asta!
iar dupa ce iti da amenda, TU trebuie sa dovedesti ca telefonul era folosit numai ca GPS

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, ai voie sa-l folosesti asa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai voie

| mitzok a răspuns:

Ai voie dar nu ai voise sa il atingi in timp ce esti in mers.