| catalin941 a întrebat:

Buna seara! As avea nevoie va rog de o informatie. Intr-un dosar cu articole pirotehnice (4 baterii artificii) procurorul a decis clasarea si confiscarea articolelor. Trimitand dosarul la judecator pentru a confirma confiscarea acesta a respins cererea procurorului si a decis restituirea bunurilor confiscate catre mine. La decizia judecatorului parchetul s-a sesizat cu contestatie. La ce sa ma astept in continuare? Cautand dosarul online am vazut ca se afla acum la tribunal iar prima sedinta este in ianuarie 2023. Multumesc anticipat si va urez sarbatori fericite!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se va judeca contestatia procurorului si instanta poate sa o respinga sau sa o admita.
Daca o respinge atunci dosarul va fi inchis, daca o admite dosarul va continua sa fie judecat.