| anca2929 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti daca stiti, poti folosi lucrarea de licenta sau mare parte din material si la lucrarea de disertatie, in masura in care alegi sa urmezi un Master ce are legatura stransa cu disciplina la care ai sustinut lucrarea de licenta?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| CristianCRS a răspuns:

Am discutat despre acest lucru cu niste profesori, in cazul meu in lucrarea de licenta am specificat "dezvoltare ulterioara". Am primit acelasi raspuns: daca lucrarea de dizertatie continua dezvoltarea subiectului/proiectului de licenta nu este nici un fel de problema.Dar trebuie sa aduci ceva nou care sa conteze. Dar sunt de parere ca este cel mai bine sa incerci sa iei legatura cu unii profesori si sa pui aceasta intrebare, de preferat sa vorbesti cu profesorul indrumator. Succes!

1 răspuns:
| doctorandus a răspuns:

Poti, dar trebuie sa declari in mod onest in lucrare ca faci acest lucru.